Spesialvinnere

– 2019 –

Dommer:  Säde Hohteri, Finland
Cert Utstilling – Borre, 01.06.2019

* BIS *

N UCH  SE UCH  NORD JV-14

Stravi She Sells Sanctuary

Oppdretter: Eli Gunneng (Norge)
Eier: Asta Slapø (Norge)

BIM

N UCH

Vangskula´s Shurik

Oppdretter/Eier: Brit og Bjørn Norstad (Norge)

 

 


– 2018 –

Dommer:  Wieslawa Misterka Kluska, Polen
(Kennel Polot)
Cert Utstilling – Horten, 03.06.2018

* BIS *

C.I.B.  SE UCH  N UCH  DK UCH  FI UCH  NV-16  NJV-16  HE W-17

Sylvan Elance Summerlane Spellbound

Oppdretter: Christopher & Patti Neale, Cherie Hunchak, Anne Quinn (USA)
Eier: Lena Hamel (Sverige)

BIM

DK UCH  FI UCH  SE UCH  N UCH  C.I.B.  NV-17

Kazar Wahid

Oppdretter: Ole Terje Hovland & Nils Erik Ness (Norge)
Eier: Lena Hamel (Sverige)

 

 



– 2017 –

Dommer:  Arne Foss, Norge
Open Show – Lillehammer, 20.08.2017

* BIS *

N UCH  NV-17

Stravi Scarlet Begonia

Oppdretter: Eli Gunneng (Norge)
Eier: Asta Slapø (Norge)

BIM

SE UCH  N UCH  DK UCH

Lynx Seri Sjisjkin

Oppdretter: Elisabet Jonsson (Sverige)
Eier: Annelie Hansen (Sverige)

 

 



– 2016 –

Dommer: Jean Clare, UK
(Ryazan Borzoi)
Cert Utstilling – Lier VGS, 04.06.2016

* BIS *

ESH-15  HEW-15  SEW-15  C.I.B.  SE UCH  DK UCH  FI UCH

Borscana Blue Skies

Oppdretter/Eier: Lize Edland & Rickard Sellin (Sverige)

BIM

SEW-16  ESH-15  FIW-15  HEW-14  FIW-14  C.I.B.  NORD UCH  SE UCH  N UCH  FI UCH  DK UCH

Borscana Eurocub

Oppdretter/Eier: Lize Edland & Rickard Sellin (Sverige)

 

 



– 2015 –

Dommer: Ingebjørg Tove Stenhaugen, Norge
(Kennel Dogcastle)
Cert Utstilling – Lillestrøm, 04.09.2015

 

* BIS *

C.I.B  N UCH  DK UCH  SE UCH  NVV-15

Kazar Slava

Oppdretter: Ole Terje Hovland & Nils Erik Ness (Norge)
Eier: Marte Mpagi & Tor Age Rolfsen (Norge)

BIM

C.I.B.  SE UCH  NO UCH  DK UCH  FI UCH  NORDV-14  NV-14

Lynx Seri Savitskij

Oppdretter/Eier: Elisabet Jonsson (Sverige)

 

 



– 2014 –

Dommer: Kari Granaas Hansen, Norge
Cert Utstilling – Lier, 16.08.2015

* BIS *

C.I.B.  SE UCH  NO UCH  DK UCH  FI UCH  NORDV-14  NV-14

Lynx Seri Savitskij

Oppdretter/Eier: Elisabet Jonsson (Sverige)

BIM

DK UCH  N UCH

Justso Hippo at Hell’s Gate

Oppdretter: Camilla Colleen (Sverige)
Eier: Espen Uvaag (Norge)

 

 


– 2013 –

Ingen Spesialutstilling dette året


– 2012 –

Dommer: Evelyn Kirsch, Tyskland
(Ischyma Borzoi)
Open Show – Lier, 19.08.2012

* BIS *

C.I.B.  DK UCH  N UCH  SE UCH

Kazar Ural

Oppdretter/Eier: Ole Terje Hovland & Nils Erik Ness (Norge)

BIM

C.I.B.  FI UCH  SE UCH  N UCH

Iorek’s Miss Money Penny

Oppdretter/Eier: Anna Akerstrom & Izabelle Akerstrom (Sverige)

 

 



– 2011 –

Dommer: Brett Hamilton, Australia
Open Show – Lier, 19.08.2011 (?)

* BIS *

C.I.B.  DK UCH  N UCH  SE UCH

 Lynx Lady of the Night

Oppdretter/Eier: Elisabet Jonsson (Sverige)

BIM

Al Wintar´s Wargir

Oppdretter: Anne-Lise Wintar (Norge)
Eier: Gry Kean (Norge)

 

 


– 2010 –

Ingen Spesialutstilling dette året


– 2009 –

Dommer: Annica Nilsson, Sverige
(Kennel Borzowski´s)
Open Show – Lier, 06.06.2009

* BIS *

DK UCH  N UCH  SE UCH

Kazar Rurik

Oppdretter/Eier: Benthe Brurok, Ole Terje Hovland & Nils Erik Ness (Norge)

BIM

Yozarya av Fjascho

Oppdretter/Eier: Bjarte Lien (Norge)

 

 



– 2008 –

Dommer: Arne Foss, Norge
Cert Utstilling – Hokksund, 17.08.2008

* BIS *

DK UCH  N UCH  SE UCH

Kazar Rurik

Oppdretter/Eier: Benthe Brurok, Ole Terje Hovland & Nils Erik Ness (Norge)

BIM

N UCH  NV-06  NV-08

Zoria Zilver Queen

Oppdretter: Maiken Beckman (Norge)
Eier: Victor M. Waage (Norge)

 

 



– 2007 –

Dommer: Kirsten Landsverk, Norge
Open Show – Harestua, 12.08.2007

* BIS *

N UCH  NV-06

Zoria Zilver Queen

Oppdretter: Maiken Beckman (Norge)
Eier: Victor M. Waage (Norge)

BIM

N UCH  DK UCH

Aria´s Satchmo at Le Sphinx

Oppdretter: Rita M. Rice (USA)
Eier: Marit Folgerø (Norge)

 

 



– 2006 –

Dommer: Inna Estrina, Russland
Open Show (?) – Lillehammer, 04.06.2006

* BIS *

N UCH

Zoria Zilver Queen

Oppdretter: Maiken Beckman (Norge)
Eier: Victor M. Waage (Norge)

BIM

Aria´s Satchmo at Le Sphinx

Oppdretter: Rita M. Rice (USA)
Eier: Marit Folgerø (Norge)

 

 



– 2005 –

Dommer: Dan Grønlund, Sverige
(Kennel Dervisch)
Open Show – Sørum, 14.08.2005

* BIS *

INT.  NORD UCH  NV-03

Gjiways Juvel

Oppdretter: Ann-Helen Eriksen (Norge)
Eier: Gerd Torkildsrud (Norge)

BIM

Zivago Zilver Tribute to Rosco

Oppdretter: Maiken Beckman (Norge)
Eier: Victor M. Waage (Norge)

 

 


– 2004 –

Ingen Spesialutstilling dette året

– 2003 –

Ingen Spesialutstilling dette året

– 2002 –

Ingen Spesialutstilling dette året


– 2001 –

Dommer: Inken Neumann, Tyskland
(Kennel Sölring Hüs)
Open Show – Oslo, 12.08.2001

 

* BIS *

N UCH  SE UCH  NV-99  NV-00

 Rosco’s Carisma

Oppdretter/Eier: Victor M. Waage (Norge)

BIM

N UCH

Astrashan av Na-Orfei

Oppdretter/Eier: Trond og Bjørg Erlandsen (Norge)

 

 



– 2000 –

Dommer: Sig-Britt & Lars-Erik Jansson, Sverige
(Kennel Majorow)
Open Show – Oslo, 12.08.2001

* BIS *

Illana av Fjascho

Oppdretter: Bjarte Lien (Norge)
Eier: Maiken Beckman (Norge)

BIM

N UCH

Tarchan

Oppdretter: Frank Fredriksen & Victor M. Waage (Norge)

 

 


– 1999 –

Ingen Spesialutstilling dette året

– 1998 –

Ingen Spesialutstilling dette året

– 1997 –

Ingen Spesialutstilling dette året

– 1996 –

Dommer: Espen Engh, Norge
Cert Utstilling – Sandefjord, 02.05.1996

* BIS *

INT  NORD  FIN UCH  SV94  NORDV-94

Bartina av Fjascho

Oppdretter: Bjarte Lien (Norge)
Eier: Eli Gunneng (Norge)

BIM

N UCH  SE UCH  NV-94

Stravi Vadim

Oppdretter/Eier: Eli Gunneng (Norge)

 

 


– 1995 –

Dommer: Knut Fr.Blütecher, Norge
Cert Utstilling – Sørum, 10.06.1995

* BIS *

N UCH  SE UCH  NV-94

Stravi Vadim

Oppdretter/Eier: Eli Gunneng (Norge)

 

BIM

Rosco´s Carisma

Oppdretter/Eier: Victor M. Waage (Norge)

 

 


– 1994 –

Dommer: Bitte Ahréns, Sverige
Open Show – Skedsmo, 11.06.1995

* BIS *

Stravi Vikki Veleska

Oppdretter/Eier: Eli Gunneng (Norge)

BIM

N UCH  SE UCH  NV-94

Stravi Vadim

Oppdretter/Eier: Eli Gunneng (Norge)

 

 


– 1993 –

Dommer: Joan L. Mabey, England
(Olias Kennel)
Cert Utstilling – Sørum, 05.06.1993

* BIS *

SE UCH

Leicro´s Russian Zvoya

Oppdretter/Eier: Lillemor og Conny Croneryd (Sverige)

BIM

Oppdretter/Eier: Anne Lise Wintar (Norge)

 


– 1992 –

Dommer: Ole T. Hovland, Norge
(Kazar Kennel)
Open Show

* BIS *

INT  NORD  FIN UCH  SV94  NORDV-94

Bartina av Fjascho

Oppdretter: Bjarte Lien (Norge)
Eier: Eli Gunneng (Norge)

BIM

INT  NORD  UCH  NV-92

Tzartaig Rostov-Na-Danu

Oppdretter/Eier: Gerd Thorkildsrud (Norge)

 


– 1991 –

Dommer: Magnus Hagstedt, Sverige
Open Show

* BIS *

INT  NORD UCH

Kazar Balett

Oppdretter: Gretha og Ole Terje Hovland (Norge)
Eier: Asta Slapø og Ole Terje Hovland (Norge)

BIM

INT  N UCH  SE UCH

Moscows Diamont Ace

Oppdretter/Eier: Tom Ringnes og Erik Granmark (Norge)

 


– 1990 –

Dommer: Marita Tuominen, Finland
Open Show

* BIS *

NORD UCH

Al Wintar´s Votka

Oppdretter: Anne Lise Vintervoll (Norge)
Eier: Anne Lise Wintar (Norge)

BIM

INT  N UCH  SE UCH

Al Wintar´s Zatyr

Oppdretter/Eier: Anne Lise Wintar (Norge)

 


– 1989 –

Dommer: Jo M. Heller, Nederland
(Vorenoff Kennel)
Open Show

* BIS *

INT  N  S  UCH

Kazar Gaika

Oppdretter: Gretha og Ole Terje Hovland (Norge)
Eier: Victor M. Waage (Norge)

BIM

NORD UCH  NV-88

Al Wintar United Astrachan

Oppdretter/Eier: Anne Lise Vintervoll (Norge)

 


– 1988 –

Dommer: Sue E. A. Vasick, USA
(Komrovsky Kennel)
Open Show

* BIS *

FI UCH  SE UCH

Yermoloff Moscowa

Oppdretter/Eier: Dan og Anneli Persson (Sverige)

BIM

NORD UCH  NV-88

Al Wintar United Astrachan

Oppdretter/Eier: Anne Lise Vintervoll (Norge)

 


– 1987 –

Dommer: Angela Randall, England
(Hammonds Kennel)
Open Show

* BIS *

NO UCH

Al Wintar`s Yard Yellow

Oppdretter: Anne Lise Wintar (Norge)
Eier: Ann Helen Eriksen (Norge)

BIM

INT  NORD UCH  NORDV-87

Kazar Eskaja Moscow

Oppdretter/Eier: Gretha og Ole Terje Hovland (Norge)

 


– 1986 –

Dommer: Hjørdis Wied-Hansen, Danmark
(Zarina´s Kennel)
Open Show

* BIS *

Al Wintar`s Maruska Ii

Oppdretter/Eier: Anne Lise Vintervoll (Norge)

BIM

Oppdretter/Eier: Anne Lise Vintervoll (Norge)

 


– 1985 –

Dommer: Monika Wall, Sverige
(Tzars Kennel)
Open Show

* BIS *

SE UCH

Yermoloff´s Tania

Oppdretter/Eier: Dan og Anneli Persson (Sverige)

BIM

SE UCH  NO UCH

Murugi´s Potemkin

Oppdretter/Eier: Arvid Andersen (Sverige)

 


– 1984 –

Dommer: Dan Persson, Sverige
(Yermoloff´s Kennel)
Open Show

* BIS *

Yablonaja Dvirna

Oppdretter/Eier: Pirkko og Ridger Nylund (Sverige)

BIM

Oppdretter: Anita Bayoumi (Sverige)
Eier: Eva Findahl (Norge)

 


– 1983 –

Dommer: Beatrice Jahrl, Sverige
(Olagus Kennel)
Open Show – Liderudkollen, Oslo

* BIS *

NO UCH

Al Wintar`s Ni-Ni Nobless

Oppdretter/Eier: Anne Lise Vintervoll (Norge)

BIM

INT  NORD UCH

Kaznan Dufjek

Oppdretter: Pertti og Vappu Vuorenmaa (Finland)
Eier: Kari og Alf Myhre (Norge)