Resultater 2018

For at denne siden skal bli så eksakt og raskt oppdatert som mulig, ber vi BIR, BIM og certvinnere fra hver utstilling om å sende inn resultater over samtlige plasserte borzoier.

Send gjerne bilder også!

Når det gjelder gruppeplasseringer vil vi gjerne gjøres oppmerksomme på dette også. Disse resultatene ligger ikke hos NKK, med mindre det er en NKK-utstilling.

Resultater og bilder fra utstillinger (gjerne bilde av katalogen også) sendes til:  marit@borzoi.no

NKK, Tromsø, 17.06.2018

Dommer: Olav Knauber, 2+4

BIR: Krilat Dunovenie Dvorjanka
BIM: Borscana Stierni
2. bt: Sokol & K Ohotnitsa Diana
3. bt: Borzkas Overload

Borzoi-Specialen, Horten, 03.06.2018

BIS – M.Ch Sylvan Elance Summerlane Spellbound og BIM M.Ch Kazar Wahid på Borzoi Spesialen 2018 Photo: Ragna Hellberg


Dommer:
Wieslava Misterka-Kluska, Polen,
9+14

BIS: Sylvan Elance Summerlanesspellbound
2. bt: Stravi She Sells Sanctuary (Bela)
3. bt: Hagabergslidens Laugh out Loud
4. bt: Kazar Usalka (Akka)

BIM: Kazar Wahid
2. bh: Tzartaig Cool Victory (Tony)
3. bh: Lunnaja Raduga Hranitel
4. bh: Cavallierik Vezuchi (Zuka)

NKK, Sandefjord, 02.06.2018

 

NKK Oslo, 02.06.2018

Dommer: Gerorios Kostopulous, 4+9

BIR: Scheztaya The Swing of Things (Tzar Nicolai)
BIM: Fujarka Stepowy Goniec (Tufsa)
2. bh: Hagabergslidens Having a Blast
2. bt: Donskoi Cleopatra (Petra)
3. bh: Scheztaya The Man-Machine (Rafa)
3. bt: Berislava
4. bt: Borzkas Delirious (Moira)

 

Sør-Rogaland Brukshundklubb, Orre, 27.05.2018

Dommer: Zeljko Gajic, 0+2

BIR: Wieka Tsar Borzoi (Vesla)
2. bt: Donskoi Cleopatra (Petra)

Norsk Shih Tzu Klubb, Brummundal, 26.05.2018

Dommer: William Blount

BIR: Steppdance Mullroy (Viktor)

Norsk Grayhoundklubb, Hotell Hadeland, Gran, 20.05.2018

Dommer: Veronika Kucerova Chrpova, 4+5

BIR: Stravi She Sells Sanctuary (Bela)
BIM: Lynx Seri Savitskij (Tolstoj)
2. bt: Scheztaya You Are The One (LilleMy)
2. bh: Cavallierik Vezuchi (Zuka)
3. bt: Wieka Tsar Borzoi (Vesla)
3. bh: Morningson
4. bt: Donskoi Cleopatra (Petra)

Norsk Myndeklubb, Hotell Hadeland, Gran, 19.05.2018

Dommer: Kathrin Raie, 7+9

BIR: Russkiy Azart Jasmine Atlanta Nemiside (Mummi)
BIM: Dion’s Volniy Veter
2. bt: Scheztaya You Are The One (LilleMy)
2. bh: Morningson
3. bt: Borzkas Delirious (Moira)
3. bh: Lynx Seri Savitskij (Tolstoj)
4. bt: Stravi She Sells Sancturary (Bela)
4. bh: Steppdance Ragetti  (Elliot)

Norsk Berner Sennenklubb, Leto, 29.04.2018

Dommer: Kitty Sjong, 1+1

BIR: Lynx Seri Savitskij (Tolstoj)
BIM: Borzkas Delirious (Moira)

Sunndal Hundeklubb, Sunndalsøra 29.04.2018

Dommer: Saija Juutilainen, 1+0

BIR: Scheztaya The Swing of Things (Tzar Nicolai)

 

Norsk Dobermann Klubb, Dal, 28.04.2018

Dommer: Nadja Timmermann-Kadenko, 3+1

BIR: Kazar Volga (Celine)
BIM: Lynx Seri Savitskij (Tolstoj)

Surnadal og Rindal Hundeklubb, Sunndalsøra 28.04.2018

Dommer: Zorica Salijevic, 1+0

BIR: Scheztaya The Swing of Things (Tzar Nicolai)

Irsk Ulvehundklubb Bergen, 08.04.2018

Dommer: Frederic Maison 3+3

BIR, Kazar Volga (Celine)
BIM, Kazar Wafai  (Valar)
2 bt, Donskoi Cleopatra (Petra)
3 bt, Wieka Tsar Borzoi (Vesla)

 

 

NKK Bergen, 07.04.2018


Dommer: Jarmo Vourinen 4+3

BIR Nord Cert Kazar Volga (Celine)
BIM Nord Cert Kazar Wafai (Valar)
2 bt, R. Nord Cert Donskoi Cleopatra (Petra)
2 bh, Cert, R. N Cert Steppdance Mullroy (Viktor)
3 bt, Fujarka Stepowy Goniec (Tufsa)
4 bt, Cert Lynx Miss Winter

 

Klubben for Gårds og Fjellhunder, Leto 31.03.2018

 

Dommer: Ana Mesto Martin 2+1

BIR, BIG1, BIS3 Lynx Seri Savitskij (Tolstoj)
BIM, Cert Ny Champ. Enid Borzkas Izironk (Enid)
VALP – Dommer: Ana Mesto Martin 0+1
BIR – BIG2 Lynx Autumn Sonne

 

 

 

Norsk Miniatyrhundklubb, Varhaug 25.03.2018

 

 

 

 

Dommer: Benny Blidh von Schedvin 0+1
BIR – BIG1 Donskoi Cleopatra (Petra)

 

 

 

 

Norsk Miniatyrhundklubb, Varhaug 24.03.2018

Dommer: Arne Foss 0+1
BIR – BIG 4 Donskoi Cleopatra (Petra)

 

NKK Kristiansand 17.03.2018

 

Dommer: Rudi Brandt 3+8

BIR, Cacib Fujarka Stepowy Goniec (Tufsa)
BIM, Cert, Cacib Mareldens´s Bosjack Berendey
2 bt, R.Cacib Donskoi Cleopatra (Petra)
2 bh, R.Cert, R.Cacib Cavallierik Vezuchi (Zuka)
3 bt, Stravi She Sells Sanctuary (Bela)
3 bh, Fils-du-vent Du Grand Fresnoy
4 bt, Cert Marelden´s Barigra Betanova

 

Norsk Miniatyrhundklubb, Leto 04.03.201

 

 

Dommer: Jussi Liimatainen 3+2

BIR, BIG 2 Lynx Seri Savitskij (Tolstoy)
BIM Kazar Volga (Celine)
2 bh Morningson
2 bt, Cert, Lynx Shine Your Way

 

 

 

Norsk Miniatyrhundklubb, Leto 03.03.2018

 

Dommer: Leif Lehmann Jørgensen 3+2

BIR, Cert Steppdance Mullroy (Viktor)
BIM, Kazar Volga (Celine)
2 bh Morningson
2 bt, Cert, Lynx Shine Your Way
3 bh Lynx Seri Savitskij (Tolstoj)

 

 

Nordhordaland Hundeklubb 24.02-2018

Dommer: John Muldoon 0+1

BIR Fujarka Stepowy Goniec (Tufsa)

 

 

 

 

 

 

NKK Bø, Nordic 17.01.2018

Dommer: Irina Poletaeva 1+8

BIM,Nord Cert, Flis-du-vent Grand Fresnoy
BIR, Nord Cert, Enid Borzkas Izironk (Enid)

2 bt, Res N Cert, Hagaberglidens Laugh
out Loud

3 bt, Russkiy Azart Jasmine Atlanta Nemis (Mummi)

4 bt, Borzowski´s Angles Delight

Ølen, Etne- Vindafjordhundklubb 10.02.2018

 

 

Dommer: Gøran Bodegård 0+3

BIR, BIG 2, Fujarka Stepowy Goniec (Tufsa)
2 bt, Donskoi Cleopatra (Petra)
3 bt, Wieka Tsar Borzoi (Vesla)

 

 

 

 

Norsk Grand Danois Klubb, Leto 28.01.2018

Dommer: George Schogol 1+4
BIR Russkiy Azart Jasmine Atlanta Nemis (Mummi)
2 bt, Cert, Scheztaya You Are The One (LilleMy)
3 bt, Kazar Volga (Celine)

 

Norsk Schnauzer og Bouvier Klubb, Leto, 27.01.2018

Dommer: Rajic Branislav 2+5

BIR, BIG 4 Lynx Seri Savitskij (Tolstoj)
BIM, Cert Lynx Lucky Clover
2 bh, Cert Ny Ch Lynx Simply Red
2 bt, Kazar Volga (Celine)

3 bt, Russkiy Azart Jasmine Atlanta Nemis (Mummi)

4 bt, Enid Borzkas Izironk (Enid)

 

 

 

Sandefjord Hundeklubb 13.01.2018

 

Dommer: Celiné Botussi Jocquel 1+1

BIR, Cert, BIG 4 Enid Borzkas Izironk (Enid)
BIM, Cert Steppdance Ragetti (Elliot)